Logo

Acappella v Praze !!

Po jednadvaceti letech americké mužské vokální kvarteto poprvé v Praze. 24.9.2003 v chrámu Sv. Mikuláše na Malé Straně se konal koncert populární kapely... Nepřetržité jednadvacetileté působení mužského vokálního kvarteta Acappella, téměř 2500 úspěšných koncertních vystoupení doma v USA, většině evropských zemí a čtyřech dalších kontinentech včetně Číny, beypočet hitů v rozhlasových hitparádách a 17 samostatných alb, ověnčených neprestižnějšími gramofonovými cenami v kategorii soudobé duchovní hudby, činí y tohoto jedinečného seskupení světově nejproslulejší ansámbl svého oboru.

Současnou aktuální sestavu představuje Sean Samuel (tenor), Matt Nunnally (tenor), Nicolas Dunbar (baryton) a Gary Evans (bas).

"Mužské kvarteto Acappella je absolutní světovou špičkou, jsou to Rolling Stones spirituálového oboru," řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel festivalu Svatováclavské slavnosti Pavel Svoboda. "Jejich aranžmá jsou krásná - nejsou komplikovaná, ale ani banální," prohlásil.

Kostel na Malé straně byl maximálně obsazen, první lidé se začali scházet už dvě hodiny před plánováným začátkem koncertu. Kromě 18 úžasných písní jsme vyslechli jasné svědectví o Pánu Ježíši Kristu. Mluvili o svém poslání zpívat o Něm a ukayovat na Něho.