Logo

Celonárodní čtení Bible – Velikonoce 2010

S potěšením oznamujeme, že přípravy veřejného čtení Bible o letošních Velikonocích jsou v plném proudu! Rádi tak vyhovíme mnohým z organizátorů loňského velikonočního čtení, kteří se nám ozývají, že by se rádi zúčastnili i druhého ročníku. Vloni se nakonec oficiálně zúčastnilo 83 měst. Pokud Vás tato akce zaujala či jinak inspirovala, neváhejte a připojte letos ke čtení i své město!

Cílem NENÍ uspořádat jen další velikonoční akci či program, ale upozornit co nejvíce našich spoluobčanů na Bibli a její nadčasové poselství. V roce 2009 vyšlo hned několik překladů! Čtení je naopak nesmírně mediálně přitažlivé a podle zkušeností z loňského roku je i vřele přijímáno lidmi v našich městech. Veřejné čtení je organizačně i finančně nenáročnou akcí.

Mediálním partnerem v roce 2010 je opět Český rozhlas 6. Usilujeme o opětovné získání záštity Ministra kultury a Národní knihovny, se kterou spolupracujeme.

Národní knihovna a organizace SKIP letos doporučily všem knihovnám v České republice, aby se ke čtení připojily (máme nejhustší síť knihoven na světě - skoro 6.000!!!). Potenciál spolupráce je tedy ohromný! Knihovny mohou během čtení zajistit prostor pro besedy a prezentace, v nepříznivém počasí i střechu nad hlavou, v mnoha městech mohou pomoci s propagací a podporou radnic. Nebojte se je tedy oslovit ke spolupráci, pokud vás samy nevyzvou. Více na našich stránkách http://cteni.bible21.cz.

Připojte se :o) !

S přáním pokoje,
Jan Škraňka
Koordinátor Celonárodního čtení Bible
E: cteni@bible21.cz
M: 733 627 389
W. http://cteni.bible21.cz