Logo

České kapely - NOI

Rád bych, abychom se seznámili s nějakou tou českou či zahraniční kapelkou, a tak sem tam, když najdu dost času a odvahy, pokusím se něco sesmolit, opsat či tak nějak podobně...
První česká kapela, o které se něco možná dozvíme, je pražská folková skupina NOI. Základ Noi se dal dohromady někdy na podzim roku 1997. Po dlouhém hledání spoluhráčů i vlastní hudební cesty k sobě kytarista Petr Čapek a zpěvák/textař Petr Wagner přibrali cellistu Honzu Skleničku a později Pavla Križovenského hrajícího na flétnu (známého z crossoverové skupiny Bez iluze). To už bylo v roce 1999. První větší vystoupení se pak logicky odehrálo v rámci křtu alba "Stereofonní dojem" (Bez iluze, 1999, Rosa). Od té doby Noi vystupovali jako předkapela Adriana Snella (loňské koncerty v Praze a Vsetíně), PTH, Con Brio, Ram Adonai, Šarközi i 1613, hráli na festivalech Vox Clamantis, Sv. Jan Session a Ondřejov. Tolik k suchým kecům.

V prosinci 1999 jsme natočili v brněnském studiu TWR pětipísňové demo s názvem "Paranoia o metanoia" (bylo recenzováno v měsíčníku Rock a Pop Petrem Korálem) a v roce 2000, v pozměněné sestavě, jsme přispěli ke kompilaci moderních chvalozpěvů "Hlavu vzhůru". Pak přišlo na řadu zase živé hraní na festivalech a v klubech a v listopadu vzniklo v TWR další demo EP "Ai confini della selva oscura". Na začátku roku 2001 jsme se rozhodli vydat svoje dvě dema na CD u Wild Rabbit, firmičky, která vznikla u stolu doma u Komárků (a Vojta nám pak točil i regulérní album). Následovala řada dalších koncertů, veletoče a proměny line-upu, přišel k nám Ivan Kudrna (perkuse), přišel a odešel Vojta, několikrát odcházel a vracel se Honza. Zestárli jsme, ztloustli, někteří trochu proplešli, ale zase jsme se seznámili s hodně lidma, se kterýma jsme od května 2003 do konce roku 2004 dali dohromady první oficiální album.


Zdroj: www.noiband.net

Mp3 ke stažení:
Celé písničky z alba vydaného r. 2001 u Wild Rabbit:
Vůl
Rybí oči
Ty a Já

Ukázky písniček z "prvního regulérního" alba, NOI:
Vlajka [339 kB]
Je ráno [348 kB]
Rorate coeli desuper [322 kB]
Měsíc [336 kB]
Srpen [319 kB]
Plus jedna celá písnička:
Střepy [3 MB]

Příbuzné, související nebo podobné články

Rebecca St. James
N.D.E.: Hlas nenarodených
Erik Stupka - Vietor (nové mp3 zdarma)