Logo

Hudba na Radiožurnálu

Podle mých zpráv z ČRo rozhodla včera nová šéfredaktorka Radiožurnálu (B. Tachecí) plošně a bez diskuse o tom, že bude hudbu do všech pořadů vybírat tzv. selektor, tj. počítač, který střílí písně podle toho, jak se tyto písně líbí a poslouchají. Podle zpráv z ČRo rozhodla 15.11.2007 nová šéfredaktorka Radiožurnálu (B. Tachecí) plošně a bez diskuse o tom, že bude hudbu do všech pořadů vybírat tzv. selektor, tj. počítač, který střílí písně podle toho, jak se tyto písně líbí a poslouchají. Nebude brát ohled na romské písně v romských pořadech, křesťanské v křesťanských atp. Výsledkem je komercionalizace Radiožurnálu, která vede k větší poslechovosti :-)

Tj. Nepůjde již o běžnou praxi, kdy v sobotu v 9:15 byly v křesťanském pořadu pouštěny dvě písně zahraniční křesťanské střední vlny, dvě křesťanské české a dvě světské české s nějakou myšlenkou :-) Vše má být ale jinak.

Prosím, abyste si poslechli - pokud můžete - pořad Křesťanský týdeník v sobotu v 9:15 a pokud nebudete moci, seženeme MP 3 záznam. Na internetu je záznam bez muziky (!) a pokud se vám výběr písní nebude líbit, napište na Radu ČRo, Vinohradská 12, Praha 2, 120 99, rada-cro@rozhlas.cz. Pokud se Vám výběr bude líbit, nepište nic... :-) Jde o principiální zájem občanů o svobodu dotváření pořadů, které podle zákona o ČRo musí rozhlas veřejné služby poskytovat. Pomůžeme tím i jiným menšinám.

Zprávu rozešlete kde můžete, protože vlna ohlasů by měla přijít nekoordinovaně ze všech stran.

Váš Daniel Kvasnička, kazatel v Církvi bratrské
Roklanská 805, 251 01 Říčany u Prahy
telefon: 323 631 502, mobil: 604 947 739 http://www.kvasnicka.info