Logo

Mezihra :: 3. díl komixu

Jak je vidno, třetí část „Mezihry“ je o útěku, úprcích, únicích, úletech a tak podobně. Avšak na všech těchto cestách se staví do cesty prázdnota. Obrázkový příběh Mezihra ve 24 stripech je autorským dílem Dany Popovské Vznikl v průběhu roku 2003 jako reakce na setkání s pracemi Lewise Trondheima, především s jeho Apokalyptickými příběhy (Země tří úsměvů a Apokalyptické příběhy, Mot, 2001)


Coppyright © 2003 Published by Dana Poppy. All rights reserved.

Paralela č.3


Veselá Zubatá zpívá „Kampak ti lidé jedou? Tam kam je koleje vedou!“ Jenom děti jedou za babkou a dědou a pak se vrátí zpátky k taťkovi. Osud lidstva neskončil vyhnáním z prvotního ráje, ale začaly se odvíjet příběhy vzniku a zániku civilizací a zjevování se cesty záchrany, návratu k živému Bohu.

Prázdnota  neznáma tu je jako fakt, ačkoli se jej neustále snažíme něčím vytěsnit a zaplnit. Prázdnota jako propast našeho srdce, na jejíž dno nelze dohlédnout,  oblast, které se vyhýbáme, kde se zrcadlí pravda,  vycentrovaný kruh - střed kola, který je dutý a je třeba ho nasadit na osu, aby mohl plnit svůj účel a dojet tam, kam má.
A ta jízda nemusí být zrovna po vyznačených kolejích, může vést křížem krážem.

Příbuzné, související nebo podobné články

Mezihra :: 5. a 6. díl komixu
Mezihra :: 4. díl komixu
Mezihra
Mezihra :: 2. díl komixu