Logo

Jen tak pro zajímavost

Zajímavosti z dění i nás i ve světě

Prorok Ozeáš

Vyjímečná doba si žádá vyjímečné jedince. Teď v době karantény máte možnost klást si otázky, které by nás možná ani nenapadly, přidejte se k nám ke studiu jedné z pozoruhodných knih Božího Slova - proroka Ozeáš. Poslechněte si kázání, která se této knize věnují.
Přidal Karel dne 21.4.2020, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 1387x

Svobodný sbor - Křesťané Jeseník

Křesťané - Jeseník Pokud zavítáte na dovolenou v okolí Jesenicka, rádi Vás přijmeme. Jsme svobodným, nezávislým sborem (místní církví) následovníků Ježíše Krista, kteří se schází k modlitbám, zpěvu, četbě a studiu Božího slova v Jeseníku, a svými životy šíří známost evangelia. V minulosti sbor spadal pod státní denominaci „Křesťanské sbory“, která vznikla z donucení pod komunistickým diktátem v 50. letech minulého století a následně byla znovuobnovena po „sametové revoluci“. Jelikož si v Písmech NS nečteme o utváření jakýchkoliv nadsborových celků snažíme se následovat příklad prvních křesťanů a podobně jako sbory Praha - Spořilov nebo Ústí nad Labem jsme se osamostatnili.
Přidal Karel Ouzký dne 14.4.2016, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 3022x

Boží vnímání reality

Sníh mráz a chlad provázejí naše kroky. Ačkoliv se snažíme sebevíc zapomenout na věci, které nás potkaly, vynořují se jako fontány neutuchající bolesti našeho nitra. Ale přece, pojďme nyní na chvíli odhlédnout od každodennosti a ponořme se do nitra dokonalosti, které bychom v Kristu rádi dosáhli.
Přidal Karel dne 23.12.2011, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 2845x

O buddhismu

Indický princ Gauthama byl zakladatelem jmenovaného nábožensko-filosofického systému . Zdá se, že se již v nejranějším mládí velmi zajímal o pomíjivost všeho viditelného. Proto opustil ve věku 29. let manželku, dítě i knížecí bohatství, aby dosavadní život zaměnil za život žebravého fakíra.
Přidal Die Tenne 1935; Křesťanská ročenka 1940 dne 8.7.2011, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 6680x

Poznej Bibli - i vy máte čas přečíst si se svými dětmi z Bible

Možná jste si všimli, že již nějákou dobu inzerujeme biblické lekce pro děti. Nyní přinášíme aktuální informace s možností využití – stahujte zdarma nebo využijte možnosti objednávky tištěných lekcí. Zde je aktuální harmonogram tisku lekcí, které dá-li Pán budou tištěny v následujících letech.
Přidal Karel dne 5.5.2010, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 3775x

Rozhovor s BOBEM HARTMANEM pro poutnici.com!

„Bůh vždycky znamenal pro Petru úplně všechno..“ Rozhovor s kytaristou a zakladatelem legendární křesťanské rockové kapely exkluzivně pro náš web!
Přidal zuzzik dne 7.9.2008, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 3270x

Bible pro Čínu

Na začátku letošního roku má být v Číně otevřena největší tiskárna Biblí na světě. Továrna ve městě Nanjing má mít kapacitu milion knih za měsíc.
Přidal daniella dne 12.2.2008, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 3395x

Osel a pes

Žil byl jeden sedlák. Měl manželku selku a čtyři děti. K tomu měl dům, psa a osla a mnoho dalších domácích zvířat jako kočku, králíky, slepice, kohouty, kuřata, husy, kozy, ovce, dokonce koně, ale nejdéle s ním bydlel pes a osel. Ti dva už spolu zažili mnoho slunečných i mnoho deštivých dnů, a tak není divu, že se z nich stali postupem času dobří přátelé.
Přidal annie dne 20.6.2007, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 4370x

Rabín odhalil jméno Mesiáše

Krátce před svou smrtí napsal na malý kousek papíru jeden z nejprominentnějších izraelských rabínů, Jicchak Kaduri, zjevené jméno Mesiáše s tím, že lístek nesměl být až dosud zveřejněn. Když byl lístek rozbalen, odhalil to, co mnozí vědí již po staletí: Jehošua, nebo Ješua (Ježíš), je Mesiáš.
Přidal pavel dne 29.5.2007, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 5453x

Heavenly party

Bůh rozdává vstupenky na největší party v dějinách. Nezmeškejte!
Přidal pavel dne 12.4.2007, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 2745x

Deset Božích přikázání

Co vlastně Bůh po člověku chce? Možná, že chce ještě trochu něco jiného, než jen plnění nějakých deseti bodů, které dal kdysi tlupě věčně nespokojených pastevců a dělníků, kteří s jeho pomocí triumfálně utekli z Egypta (odnášeli si sebou metráky zlata a stříbra :) Co ale obnášelo těch deset bodů, které jim měli přinést Boží přízeň?
Přidal Pavel Lauko dne 28.12.2006, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 15970x

Vánoce

Blíží se jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků v roce. Období, kdy si věřící na celém světě připomínají narození Krista, i když se pravděpodobně narodil úplně někdy jindy. Nicméně tradice je tradice a tak se podívejme na pár detailů kolem Vánoc.
Přidal Pavel Lauko dne 18.12.2006, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 4559x

Křesťanství v počítačovstině

Jak to všechno lze popsat i jinak.
Přidal Alena Damijová dne 2.12.2005, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 2448x

Jaký je asi původ slova vánoce?

Podle jazykovědců pochází z němčiny. Jeho původní název byl „svatá noc“. Staré německé slovo Weihnachten si naši předkové počeštili zajímavým způsobem: první část
(vá-) převzali beze změny a druhou počeštili (weihen = zasvětit, nachten = stmívat se, Nacht = noc).
Přidal Granosalis.cz dne 8.12.2004, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 14494x

Na začátku bylo slovo aneb křesťané v éteru

Zatímco u nás se rádio Proglas velké úspěchy neslaví, ve více křesťansky založených zemích se podobná rádia těší oblibě trochu větší. U nás si Proglas naladí podle posledního Mediaprojektu týdně 58 a denně 36 tisíc posluchačů.
Přidal Martin Karlík dne 26.10.2004, Rubrika: Jen tak pro zajímavost Čteno 2584x