Logo

Naděje pro slabé

skutečné příběhy o uzdravení psychicky nemocných, René Janezko a kol.

Boží milost aneb jak jsem poznal Pána Ježíše

Neměl jsem už pro co žít a tak jsem chtěl spáchat sebevraždu. Chtěl jsem skočit z mostu a byl jsem pevně rozhodnut to udělat. Seděl jsem na mostě a napadlo mne se pomodlit, řekl jsem "Bože jestli jsi dej se mi poznat".
Přidal René Janeczko a kol. dne 15.2.2014, Rubrika: Naděje pro slabé Čteno 2986x

Svědectví o sklíčenosti

Narodil jsem se těžce psychicky nemocným rodičům, které oba sužují stále se vracející se duševní potíže. Oba byli mnohonásobně lečení na psychiatrii. I přesto se jejich nemoc vracela. Otec chtěl mnohokrát spáchat sebevraždu. Měl neustále obrovské změny nálad. Když měl depresi, vůbec nemluvil, nic nedělal a byl pořád smutný. V opačném případě měl myšlenek mnoho, spoustu nereálných plánů, např. na vyrobení věčného samohybu tzv. perpetuum mobile, kde není třeba dodávat energii, utrácel spoustu peněz, byl výbušný a v konečném důsledku se v kvůli nemoci nebyl schopný o nás s mamkou starat.
Přidal René Janeczko a kol. dne 8.2.2014, Rubrika: Naděje pro slabé Čteno 2708x

Uzdravena z deprese

Pokaždé, když se mi naskytne příležitost svědčit o tom, co Pán učinil v mém životě, naplňuje mě obrovská radost, která dokáže zastínit všechny ty chvíle velkého utrpení, kterým jsem si prošla. Uvědomuji si však, že bylo nezbytné k tomu, abych se setkala s Ním, s Ježíšem.
Přidal René Janeczko a kol. dne 31.1.2014, Rubrika: Naděje pro slabé Čteno 2750x

Síla deprese

Mám dvacetři roků a už tři roky žiju s nemocí zvanou „deprese“. Přicházejí do mého života fáze, kdy mě nic a nikdo nebaví, všechno je pro mě těžké, nic mi nejde. Chci ležet v posteli a umřít. Léky po čase zaberou, ale nedokážu zabránit návratu těchto stavů. Mezi těmito fázemi plnými vnitřního utrpení je můj život úplně normální, plný mladického entuziasmu a chuti žít.
Přidal René Janeczko a kol. dne 21.1.2014, Rubrika: Naděje pro slabé Čteno 2538x

Zázrak znovuzrození

Jmenuji se Pavla a je mi 27 let. Drogy jsem začala brát ve 14 letech a to trvalo 7 let. Ze začátku to bylo, abych zapoměla na to, jaké to doma je a abych se dobře cítila. Ale postupem času, mi to začalo brát mé koníčky a už to nebylo tak moc o těch pocitech. Stávala jsem se na tom závislá. Svou dávku jsem zvyšovala a došlo to tak daleko, že jsem nebyla bez své dávky schopná vstát z postele.
Přidal René Janeczko a kol. dne 11.1.2014, Rubrika: Naděje pro slabé Čteno 2083x

Příběh nesmělého kluka

Další věc, která mě zaujala, byly vztahy mezi lidmi. Ze školy a z prostředí kolem sebe jsem byl zvyklý, že kamarádství začínalo a končilo tam, kde někdo něco potřeboval. Ale tady to bylo jiné. Dost lidí se samo nabízelo, že něco udělají, jen tak. A ta upřímnost mezi nimi a láska! To jsem ještě nikde neviděl. Četl jsem o tom ve svých oblíbených dobrodružných knížkách, kde se přítel na přítele mohl spolehnout na 100%. A tady to bylo stejné. Prostě neuvěřitelné!
Přidal René Janeczko a kol. dne 5.1.2014, Rubrika: Naděje pro slabé Čteno 2567x

Zachráněná narkomanka

Lidé se mě snaží změnit, snaží se mi ukazovat, že jsem špatná, když udělám chybu, ale Ježíš ne. On to ví, ale prostě mě miluje. To je pro mne důležité, protože bych s Ním nebyla, kdyby mi jenom něco nařizoval - tohle dělej a tohle nedělej. To mi dělali v životě všichni a bylo jim jedno, že na to třeba nemám, že to nedokážu, že se nedokážu změnit. Kdežto Ježíš mě miluje takovou, jaká jsem.
Přidal René Janeczko a kol. dne 26.12.2013, Rubrika: Naděje pro slabé Čteno 2140x

MÍSTO PRO NADĚJI

Když mi bylo sedmnáct, patřila hudba k mému životnímu stylu. Poslouchal jsem rockové kapely, například Afghan Whigs, Nirvana, Pearl Jam, Beastie Boys a jiné. Chodil jsem do rockových klubů, kde se pouštěly moje oblíbené songy.Jeden z dřívějších rockových klubů byl i pražský „Bunkr“, který existoval už za minulého režimu.
Přidal René Janeczko a kol. dne 14.12.2013, Rubrika: Naděje pro slabé Čteno 2045x