Logo

Dětská misie slaví 20. let v ČR

Více informací Dětské misie i o doprovodné akci k výročí se dozvíte přímo na stránkách http://www.detskamisie.cz.

Jak legálně získat videoklipy?

Před nějakou dobou vyšel na serveru Musicmix.cz článek s návodem, jak je možné stahovat nemálo klipů křesťanských kapel z internetu zdarma.

poznejbibli leden 2011 - setkani 7-8.ledna - Praha

Rádi bychom Vás pozvali na setkání zaměřené na rozvoj biblických kurzů (www.poznejbibli.cz) , které se uskuteční v tento pátek a sobotu 7 – 8.1.2011 v prostorách místní církve v Praze (viz www.sporilov.org).

Skupina Take 6 bude na podzim v Praze

V rámci XIII. Festivalu swingové hudby vystoupí dne 26. 11. 2010 v Národním domě na Vinohradech skupina TAKE6.

Pravé učednictví - co dnes potřebujeme?

Znovu uvádíme rozhlasový pořad, který z milosti Boží připravil bratr Otakar Vožeh. Pořad se jmenuje "Pravé učednictví". Postupně se seznámíme s praktickými prvky křesťanova života, jak jsou patrné ze spisů Nového zákona. 

Seminář z epištol do Tesaloniky

Vážení přátelé dovolujeme si Vás pozvat na seminář, který se uskuteční v sobotu 29.5.2010 ohledně biblického učení z epištol do Tesaloniky. Začínáme ve 14:00 a přednášejícím je bratr z Walesu Roger Brind, který příležitostně přednáší v naší zemi již od počátku sedmdesátých let, kdy rozpoznal povolání pro tuto službu. Jste srdečně zváni. Předpokládaný závěr bude v neděli po shromáždění. 

Worship festival ve Vsetíně

Pán Bůh umožňuje k oslavě a hlásání jeho jména znovu ve Vsetíně pořádat Worship festival. Ten letošní se připravuje na 19.-20. března 2010.

Ian McCormack: Setkání s mužem, který přežil vlastní smrt

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 25. března 2010 v Olomouci, Hotel Hesperia, Brněnská 55 v 18 hodin.

Rodinné záležitosti - Praha

Britský misionář Graham Stock, který působil několik let jako stavitel v Nigérii a dalších zemích světa přijede do Prahy.

Srdečně vás zveme na třídenní seminář. Začátek bude v pátek, 27. 11. 2009  v 19:00 hodin Žilinská 4 Praha 4 – Spořilov, vstup zdarma

Bratr Yun v ČR


Čínská podzemní církev ve světle 21.století. Bratr Yun, bývalý představitel čínské podzemní církve, a dlouholetý misionář v Číně bratr Ren, navštíví naši republiku. Zajímavých přednášek se můžete zúčastnit na několika místech Česka od 18. do 25.9.2009. Více…


CampFest 2009


Na čtyřdenní open air music festival probíhající od 6. do 9.8.2009 se opět můžete těšit na Slovensku v Kráľove Lehotě. Tentokrát s řečníkem Joshem McDowellem. Čtete více…


Náhoda nebo stvoření: Odkud jsme přišli?

Americký vědec Mark Ritter, který získal doktorát z aplikované fyziky na univerzitě v Yale, se bude zabývat otázkou původu vesmíru a života.

Srdečně vás zveme na přednášku, která se koná ve středu, 24. 6. 2009  v 19:00 Žilinská 4 Praha 4 – Spořilov

Nová Bible: Překlad 21. století

Celonárodní čtení Bible bude zahájeno slavnostním večerem v Betlémské kapli v Praze. Nový překlad krátce představí hlavní překladatel Alexandr Flek, promluví zde také předseda Ekumenické rady církví v ČR, bratr Pavel Černý, a k vidění bude i krátký film o tisku Bible21. Kdy? 9. dubna.

Včera začal ProChrist 2009

V Německém Chemnitz začal včera večer Prochrist2009. Zápisky přímo z místa činu (v češtině) jsou zde. On-line přenosy můžete sledovat (v Němčině) na adrese http://www.erf.de.

Tmelos open 5

Zveme vás na 5. setkání mládežnických klubů křesťanských sborů a jejich přátel. Tmelos proběhne tentokráte v malebné podbeskydské přírodě - v konferenčním centru KAM Malenovice. Program bude bohatý, máte se na co těšit. Čtete více...

Koncerty folkových kapel v Brně

Pro všechny milovníky folku máme radostnou zprávu: 13. a 14. prosince se rozezní nástroje a vokály Terebintu i Betelu v kryptě na Petrově. Lupeně jsou k zakoupení v prodejně Donum. Všichni jsou srdečně zváni. Určitě to bude stát za to! :) Čtěte více...

P.O.D taky v Praze

Kapela P.O.D vystoupí měsíc po Delirious? v klubu Roxy. Na koncertě vystoupí také skupina Filter a vstupenky jsou už od teď za 700 Kč.

Delirious? v Praze

18. prosince přijeďte do pražského klubu Roxy - budu tu mít jeden ze svých posledních koncertů vůbec britští Delirious? Začne to ve čtvrtek ve 20:00 a bude to stát 570 Kč.

Jízda Exit316 MISE

Připravte se na misi říct přátelům o Kristu. Akce proběhne 5. - 6. září na těchto místech: Tábor, Pardubice, Vsetín, Český Těšín. Čtěte víc v této aktualitě.

Mistrovství České republiky ve znalostech Bible

Již 6. ročník Mistrovství České republiky ve znalostech Bible proběhne v sobotu 13.9.2008 v prostorách senátu v Praze. Odměnou pro vítěze bude týdenní pobyt v Izraeli.

Worship festival

Opět po roce Vás zveme na jarní worship festival, který proběhne 12.4.2008 ve vsetínském domě kultury.

Delirious? budou na Slovensku

Anglická skupina Delirious? vystoupí 6. června na festivalu Lumen v Trnavě

PDT: Učednictví - Dave Patty

V pátek a v sobotu (22. a 23. února) se v modlitebně BJB ve Vsetíně koná regionální moravský Pracovní den týmu - akce pro vedoucí mládeží a jejich týmy. Kromě vyučování Dava Pattyho budou v sobotu workshopy na nejrůznější témata, večer čajovna a noční baseball, čas pro diskuse nebo práci ve skupinách.

Koncert Adash v Ostravě

4. března se v modlitebně Církve bratrské v Ostravě koná koncert dívčího vokálního souboru Adash a klezmerové skupiny Naches. Vstupné je dobrovolné a všichni jsou srdečně zváni :)

Billy Graham prodělal operaci hlavy

Agentura Reuters informovala o středeční operaci hlavy známého amerického evangelisty Billyho Grahama. Dvaceti osmi minutová operace se zdařila a 89letý kazatel byl hned po ní při vědomí a oslovoval lékaře jménem.

První info o CampFestu 2008

Už 10.ročník festivalu CampFest sa blíži a s ním aj niekoľko hudobných noviniek. Tou prvou je aj britská hudobná formácia [dweeb] – partia 4 mladých, nenápadných hudobníkov z rôznych kútov Veľkej Británie.

RANDAL ROCK PÁRTY 19. 1. 2008 BRNO

Cílem koncertu (párty), je společné setkání lidí, hudba, tanec a oslava Boha. 
Na koncetu vystoupí kapely Jiný Rytmus (CZ), Andy & P. R. C. (SK),  CHRISTALLINUS (SK), VŠÍ SILOU (CZ) a RUNAWAY (CZ).

Vychází Nová smlouva

V polovině prosince vyjde již čtvrté opravené vydání Nové smlouvy v Českém studijním překladu. Bude mít zcela novou grafickou úpravu s dvousloupcovou sazbou, obsáhlý poznámkový aparát a přehledné členění do odstavců s nadpisky.

Rocková bohoslužba

V neděli 25. listopadu od 16:30 pořádá skupina Prorock v šeberovské modlitebně CB  (Praha) rockovou bohoslužbu, která bude od 17 hod. vysílána v přímém přenosu na ČT2. Přijďte, prosím, tuto akci podpořit přímo do Šeberova. Kdo nemůže do Prahy, tak aspoň koukejte v telce. Plákat najdete v této aktualitce.

Víkend biblického vyučování - WOL

WORD OF LIFE ČESKÁ REPUBLIKA pořádá víkend biblického vyučování na téma:
BIBLICKÁ ODPOVĚDNOST KŘESŤANA

Přednáška na téma: Izrael a Jordánsko

Co se z televize a novin nedozvíte - očima Ing. Jana Viktorina.

O křesťanství na MUNI v Brně

Rektor Masarykovy univerzity převzal záštitu nad podzimním projektem Moravskoslezské křesťanské akademie. V jeho rámci navštíví každou z devíti fakult Masarykovy univerzity osobnost, která má co říci mladým lidem a zároveň...

Podzimní konference Křesťanských sborů v Brně

Jste srdečně zváni na jednodení podzimní shromáždění Křesťanských sborů v Brně, které se uskuteční, dá-li Pán, v aule Biskupského gymnázia v sobotu 20. října 2007.

Víkend Biblického vyučování

5.-7. října 2007 – Černá Hora.
Téma: Charismatická hnutí
Vyučující: Dave James – ředitel WOL BI Maďarsko.
Pokud máte otázky k charismatickému hnutí, které už řadu desítek let se šíří po světě, nevíte, jak se postavit k tomuto učení, prostě o tom moc nevíte, víkend právě pro Vás. 

Namax 2007

Brzy začíná v Třebíči velký evangelizační festival Namax. Pořádají ho různé křesťanské organizace v čele s Image 33 a koná se koná se 27.8. - 2. 9. 2007 (oficiální program začíná ve čtvrtek). Více na http://namax.image33.org