Logo

NBK v České televizi

Sledujte tuto neděli 26.8. ve 14:25h na ČT1. Vážení příznivci Nové Bible kralické, dovolujeme si Vás touto cestou srdečně pozvat ke shlédnutí zajímavého dokumentu o projektu Nové Bible kralické, který pro cyklus „Cesty víry“ natočila produkční firma VistaFilm.

Překlady Bible

Bible se právě překládá do 1941 jazyků. Kolik jich ještě zbývá?

Průzkum poukázal na růst antisemitismu v Evropě

Podle průzkumu Antidefamační ligy (ADL) stále více
Evropanů věří tomu, že Židé jsou loajálnější
vůči Izraeli než vůči zemím, ve kterých žijí,
a že mají příliš velký finanční vliv.

Koncerty Doulos ve Zlíně

Americká pop-rocková kapela DOULOS, vystoupí poprvé ve Zlíně, kde v rámci svého čtyřdenního turné pod názvem Freedom is coming představí současnou americkou křesťanskou hudební produkci.

Rekordních 6500 kompletů po 19 CD

Nadační fond Nové Bible kralické (NF NBK) oznámil, že nahrávky Audio Nový zákon NBK, který je nejnovějším českým zvukovým ztvárněním Bible, se za první tři měsíce prostřednictvím sítě Levné knihy prodalo již 6 500 kompletů po 19 CD.

NBK rozdává Nové zákony

Nadační fond Nové Bible kralické připravil grantové příležistosti pro církve, sbory, různé formální i neformální organizace i pro jednotlivce. Rozdá 5000 ks Nových zákonů.

Exit jede na festival do Norska!!!

Komise televizního festivalu Wacc-SIGNIS vybrala 20 pořadů, které se ve dnech 16.-20.května 2007 budou promítat v soutěžních kinech ve městě Kristiansand. Aktualita z webu http://www.exit316.cz

Prosby o modlitby

Občanské sdružení Lavina - Blansko pořádá spoustu akcí nebo se různých účastní a prosí o modlitby. V této aktualitě najdete seznam akcí na následující dva měsíce. Více o sdružení najdete na adrese lavinablansko.cz

Křesťanský podcasting

Podcast se spoustou mp3 zcela zdarma. Semináře, kázání, přednášky, písničky, chvály, křesťanský magazín a další. O tom, co je to podcasting. Najdete zde i seznam zajímavého free software pro podcastingové stahování hudby.

Tmelos OPEN 3 za námi

V pátek proběhlo úspěšně a požehnaně :) setkání Tmelos OPEN v Olomouci. Jsem Pánu Bohu velmi vděčný, že jsem společně vytvořili tak pestrý program a OPEN atmosféru, že se do příprav zapojilo přes 30 obětavých nadšenců, že jsme mohli...

Tmelos OPEN 3

Klubové setkání mládeží z Křesťanských sborů nejen z Moravy. Téma: NOVÁ ŠANCE
Chvály vede Petr Mikuš a spol. Slovo má Petr Húšť.

100% Turbo jízda 316

Pamatujete si na Zkušební Jízdu, která proběhla v září ve Vsetíně a v Písku? Možná ne, ale to nevadí. S nohou na plynu vám přinášíme zprávu o připravované Turbo Jízdě, která opět proběhne na dvou místech.

Rozum a víra

Občanské sdružení DEN pořádá cyklus přednášek s názvem: Rozum a víra; křesťanství pod zorným úhlem rozumu.

Worship festival

V sobotu 24. 3. 2007 pořádá KAM a MPK Slovensko ve spolupráci se vsetínskými sbory WORSHIP FESTIVAL. Proběhne ve velkém sále domu kultury ve Vsetíně. Akce začíná v 15:00 a chvály povedou skupiny Tretí deň, Timothy, BMC a Groom´s Friends.

Mít kvalitní vztahy, to není jen tak

Každý touží mít dobré vztahy. Co dělá vztah kvalitním? Být zásadový? Tolerantní? Přednáší Ing. Daniel Fajfr. Úterý 27. února v 19:00 v Brně, Velký kongresový sál, Kancelář veřejného ochránce práv, Údolní 39 (naproti porodnice na "Obilňáku").

Důležitost dlouhodobé vize v křesťanské službě

Seminář na Křesťanské akademii mladých - pondělí a úterý 26. a 27. března 2007. Ing. Lubomír Hlavačka pracoval dlouhodobě s mládeží a vyučoval ve sborech AC Havířov a AC Chomutov.

Pulz - nejen pro mladé

Brno v prostorách modlitebny Slova Života v Brně na ulici Novobranská 4. Začátek v 15:00 hod a předpokládaný konec v 20:00 hod. Kapely Jiný Rytmus a Vždy @ Všadě. Více v této aktualitě.

Vnitřní rozměr chvály

Všem hudebníkům, textařům, zpěvákům, kazatelům a celým chválícím týmům se na vědomost dává, že 23.-24.3 2007 pořádá Církev bratrská konferenci pod názvem "Vnitřní rozměr chvály". Konference proběhne v kostele Církve bratrské v Českém Těšíně. Přihlášky nutno zaslat do 12.3.2007.

Únorové PDT

Křesťanská akademie mladých Vás zve na Pracovní den týmu neboli PDT, které se bude konat v pátek a sobotu 2. – 3. února 2007 na téma Duchovní boj, hlavním vyučujícím je Dave Patty. Kromě vyučování Vás čekají i chvály, skupinky a spoustu volného času pro Vás a Váš tým.

Alianční týden modliteb

V neděli 7. ledna začal Alianční týden modliteb, který zaštiťuje Evangelikální aliance. Tentokrát má týden podtitul Království Boží je mezi vámi. Věřící se tak v mnoha městech budou navzájem scházet ke společným modlitbám, povzbuzování a chvalám. Více v této aktualitě.

Zvolte foto roku 2006

Na informačním portále Aktuálně.cz je ode dneška anketa s 20ti nejpovedenějšími zpravodajskými fotkami letošního roku. Vyberte a hlasujte pro tu, která se vám nejvíc líbí. Je z čeho vybírat. Více v této aktualitě.

Seminář pro mladé muže

Tento kurz (11. – 12. ledna 2007) je určen mladým mužům, kteří nechtějí zůstat stát na místě, ale chtějí růst ve zralé muže, kteří nesou odpovědnost za svůj život i za život dalších lidí. Jak naplno pracovat i odpočívat.

Seminář KAM - Období zkoušek

Seminář o epištole Jakuba přednáší v Malenovicích v Konferenčním centru Křesťanské akademie mladých (od 8. do 9. ledna 2007) Ken Wilson, pastor sboru v USA, dlouholetý učitel na Institutu Larryho Craba. Více v této aktualitě.

Rádio Bible

Od nedávna můžete poslouchat "on-line line vysílání" namluveného Nového zákona z překladu Nové Bible Kralické. Kromě streeamovaného vysílíní si také můžete celý Nový zákona stáhnout zcela zdarma z webu NBK.

Cenu za ekumenický počin roku získá projekt EXIT 316

Ve čtvrtek 14. prosince pořádá Ekumenická rada církví v ČR „Vánoční besídku pro přátele ekumeny“. V rámci této besídky bude udělena cena za ekumenický počin roku 2006.

Oboroh křtí nové album Nocí mořem

25.11. se uskuteční v ostravském hudebním klubu Parník koncert skupiny Oboroh u příležitosti křtu nového alba Nocí mořem. Začátek akce je ve 20:00 a vstupné činí 100 Kč.

Věda a víra

Zveme vás na cyklus přednášek VĚDA A VÍRA. V pondělí 30. října 2006 začíná cyklus přednášek na téma Věda a víra, kterou pořádá O.S. Den - Brno v aule přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Projekt Grano Musicalis

Před několika týdny byl spuštěn nový projekt portálu Granosalis - tentokrát se zaměřením na křesťanskou hudební scénu. Má pěknou grafiku a zajímavý obsah. Více v této aktualitě.

Stvoření a Šifra mistra Leonarda

Zvu vás všechny na seminář amerického odborníka Goefa Stimacka, který se bude konat 30. až 31. října 2006 v konferenčním centru Křesťanské akademie mladých v Malenovicích.

Hudební festival Vox 006

14. řijna přichází opět událost české křesťanské hudební scény - pražská přehlídka nejznámějších českých kapel a hudebníků. Vstupenka stojí 200,- Kč

Mistrovství ve znalostech Bible

V sobotu 16. září se ve Valdštejnském paláci v jednacím sále Senátu uskutečnilo 5. mistrovství České republiky ve znalostech Bible. Soutěžilo dvanáct čtyřčlenných družstev z jedenácti různých církví. Zvítězilo družstvo složené ze zástupců tří denominací.

Kdy začne Exit 316

Na webu Turbo316.cz se objevila důležitá informace: Premiéra pořadu Exit 316se bude vysílat vždy ve středu v 18.05 večer na programu ČT 2.

Život v jiné dimenzi

Od 10. do 13. srpna se opět koná na Slovensku v Tatranské Lomnici festival CampFest 2006. Podtitul Život v jiné dimenzi přináší tato témata: Jiné DNA, Realita, Nebezpečně přitažliví. Více v této aktualitě.

Katolíci už zase pálí knihy

Tak takový titulek má aktuální informace na Bleskově.cz. V Itálii se rozhodli, že demonstrativně "upálí" na hranici jeden výtisk knihy Dana Browna Šifra mistra Leonarda. Více v této aktualitě.

Benefiční koncert skupiny Oáza

Dne 21.5.2006 od 15.00 v sále Katolického domu - Sušilova 38, Zábřeh, pořádá AC Zábřeh, vstupné dobrovolné, výtěžek bude zaslán na 555 555 5379/0800 Diakonie ČCE na pomoc lidem postiženým záplavami