Logo

Praha v GoogleEarth

Společnost Google zařadila do své služby GoogleEarth i podrobné informace o našem hlavním městě. U padesáti pěti vybraných historických památek například uvádí otvírací hodiny, najdete zde fotografie, virtuální 3D modely a další.

Čeho se to Ježíš dotknul?

Naši překladatelé Bible v JV Asii manželé Pszczolkovi (WBT CZ) jsou už na „svém“ ostrově a zažívají tam věci vážné i komické.

Katolíci spouští projekt křesťanské televize

ČBK na svém zasedání ve Vranově u Brna vyjádřila podporu projektu křesťanské televize TV Noe, která byla založena z iniciativy Telepace Ostrava a Radia Proglas a jejíž zkušební vysílání bude zahájeno 10.5.2006.

Česká biblická společnost má nového ředitele

Výbor České biblické společnosti (ČBS) informoval, že 1. dubna 2006 byl do funkce ředitele ČBS jmenován Mgr. Pavel Novák.

Objevil se Rembrandtův portrét Komenského

Rembrandtova výstava otevřená 1. dubna v Amsterdamu se stala senzací pro Českou republiku. Poprvé tu byl zveřejněn mimořádný objev: Rembrandtův nádherný portrét českého myslitele, filozofa a pedagoga Jana Amose Komenského (1592-1670).

Nejnovější verze NBK pro Theophilos!!!

Do programu Theophilos byl zařazen nový modul s revidovaným Novým zákonem NBK, Mojžíšovými a Historickými knihami. Navštivte www.theophilos.sk nebo přímo stahujte ZDE

Tmelos OPEN 2 - Dar sexuality

V lednu tohoto roku jsme ve Vsetíně uspořádali Tmelos OPEN – setkání mládeží z Křesťanských sborů nejen z Moravy. Měli jsme z tohoto setkání obrovskou radost. Podařilo se nám společně s vámi vytvořit přátelské setkání, které bylo velmi tvořivé, plné humoru a mělo úžasný duchovní náboj.

Česko legalizovalo svazky homosexuálů

15. března prosadila Poslanecká sněmovna 101 hlasy proti presidentskému vetu zákon o registrovaném partnerství homosexuálů. První hlasování nepřineslo dostatečnou většinu pro, bylo zpochybněno komunisty a ti pak dodali potřebný zbytek hlasů.

Lavina nemá své prostory, programy přesto probíhají

V Blansku by mělo vzniknout kontaktní centrum pro drogově závislé. Usiluje o to sdružení Lavina, které nabízí pomoc mladým uživatelům drog. Péče se věnuje také dospělým. Jak dále v rozhovoru Janu Mišurcovi řekl vedoucí sdružení Lavina Josef Merta, organizace se nyní snaží získat nebytové prostory od města.

Indián a sestřička

V rámci FEBIOFESTU, což je přehlídka filmů po celé ČR a Slovensku, bude poprvé v kinech odvysílán film Dana Wlodarczyka s názvem Indián a sestřička.

RSS našich stránek

Od nedávna si můžete do svých RSS čteček přidat i dva kánály z Poutnici.com, a to Články a Aktuality. Blíže o tom, co je to RSS a jemu podobné kanály, si můžete přečíst třeba zde.

Nový mezinárodní překlad Bible bude dostupný i na mobilních telefonech

Tento týden uplyne šest let od založení společnosti Mobible. Mobible poskytuje biblický obsah pro mobilní přijímače. U příležitosti oslav svého založení zpřistupnili zákazníkům obsah mezinárodního překladu Bible (The New International Version).

Nové info od Pszczolkových

Nejaktuálnější dopis o novinkách z Asie od Jakuba a Barči Pszczolkových. Už jsou na ostrově... Co je čeká? Celý dopis najdete v části Download, kategorie Informace.

Setkání 100%

Ve dnech 28.4 - 1.5 2006 se v Litomyšli uskuteční Setkání mládeže Bratrské jednoty baptistů a Cirkve bratrské pod názvem „100%“. Jde o čtyřdenní setkání mladých věřících z Čech a Moravy.

ProChrist 2006

20. - 27. března se koná opět téměř v celé Evropě evangelizační akce ProChrist 2006. V České republice bude on-line promítání evangelizačních přednášek z Mnichova v Německu probíhat na desítkách míst. Také i v Brně ve sboru Církve bratrské.

Calling All Nations

15.7.2006 Olympijský stadion, Berlín. Představte si pohromadě 75.000 (i více) křesťanů z celého světa, jak společně v jednotě chválí toho jediného Pána Pánů a Krále Králů, nezní to úžasně?

Návštěvnost v roce 2005

Kolik lidí navštěvovalo v jednotlivých dnech a měsících roku 2005 naše stránky Poutnici.com si můžete prohlédnout na této adrese. Je zajímavé sledovat rostoucí zájem.

Tmelos Open

Ahoj, zveme tebe a mládež z vašeho sboru, a také vaše přátele na Tmelos OPEN, který se uskuteční v pátek 13. ledna 2006 večer ve Vsetíně. Slovo bude mít Vláďa Pípal na téma Pravda a milost.

Novinky na Poutnici.com

Ahoj, a je to tady! Dlouho připravované novinky a změny na našich stránkách jsou tady! Stránky Poutnici.com přibraly pár kilo na obsahu a tak bylo potřeba pořídit nový kabátek, do starého jsme se už jen stěží vešli :) Více si můžeš přečíst v této aktualitě.

Anketa o nejlepší křesťanskej web

Po všech možných oscarech, lvech a zlatých slavících vyhlašujeme první ročník ankety "Svatý zavináč" aneb soutěž o nejlepší český křesťanský web. zatím tu máme prvních pár www stránek, ale své další tipy na hustý, vostrý a všemožně vychytaný weby můžete posílat na naši adresu "zavinac(at)jesusfreax.com". takže neváhejte a hlasujte na http://www.jesusfreax.com !!!

Víc jako On

Ve dnech od 18. do 20.listopadu 2005 bude probíhat v Brně v modlitebně Slova Života nejbližší mini festival "Víc jako On" podporující vizi a cíle festivalu KristFest. S vizí proměnit mladé lidi na lidi zapálené pro Ježíše se prní festival uskutečnil v roce 2002.

Koncert NOI

Dne 11. 10. se v Brně, v Divadle Barka uskuteční "křest" alba skupiny NOI, special guest Cymbelín.

LAVINA v Blansku!

V našem městě zahájilo svoji činnost občanské sdružení s názvem LAVINA.
Chce sloužit lidem, kteří se ne vlastní vinou ocitli v těžké životní situaci nebo žijí v sociálně vyloučených skupinách.

16. celostátní konference Sdružení křesťanských zdravotníků

Letos se v Brně opět uskuteční setkání křesťanských zdravotníků. Téma bude: Naděje na konci cesty – křesťanská péče o umírající

První letošní sejití naší mládeže

Tento a příští týden začíná pro velkou část naší mládeže semestr a tak už mimobrněnští přijeli do centra všeho dění - města Brna - a můžeme se začít scházet. Nově, aktivně, vesele, spontáně i plánovaně... těšme se :)

V sobotu se uskutečnil 3.ročník Spiritual Festu

V sobotu 17. září proběhl na Praze 13 v komunitním centru sv. Prokopa 3. ročník Spiritual Festu. Na festivalu účinkovaly skupiny i interpreti, kteří mají ve svém repertoáru tradiční černošské spirituály. Na podiu se jich vystřídalo celkem 17. Celý festival zahajoval a zakončoval soubor Geshem, jeden z hlavních organizátorů festivalu.

Rozhodnutí 2005

I letos pořadají babtisti svoji mládežnickou konferenci ROZHODNUTÍ, tentokrát v Karlových Varech v termínu 27.-30.10.2005. Její program najdete v této aktualitě...

Skupina Heaven´s Shore organizuje projekt "Ja Verím"

„Ja Verim" je evangelizační projekt vedený Danielem Shawom, Jamesom Evansom a Mariánem Uhrinákem z hudební skupiny Heaven's Shore. Do projektu jsou zapojeni věřící z různých církví, kteří jsou spojení tak, aby každý den oslovili co nejvíc mladých na Slovensku.

Billy Graham vyzval k uvedomeniu si potreby Boha

Známy evanjelista Billy Graham opísal ničivú katastrofu, ktorú po sebe zanechal hurikán Katrin ako „najväčšiu tragédiu Ameriky od čias občianskej vojny.“ Uviedol, že je to príležitosť na nastúpenie cesty viery.

Křesťanství.net

Možná už jste viděli, možná ještě ne. Už nějakou dobu běží na internetu protestantský portál Křesťanství.net. Hezky udělaný, obsáhlý, zajímavý.

Izraelci prosili Boha, aby zastavil stahováni z Gazy

Desetitisíce Izraelců se 10. srpna sešly u jeruzalémské Zdi nářků. A prosili Boha, aby zastavil plán izraelského stažení z pásma Gazy, který prošel politickým a legislativním schvalováním. Bohoslužbu vedli významní rabíni.

Konference mládeže 2005

Letošní mládežnická konference v Čenkovicích bude mít hlavní téma: Živá víra uprostřed dnešní doby. Přednášet na toto téma letos přislíbili: Pavel Hošek, Meinolf Melwig, Josef Abrman a Jenda Kašparec.
Pro podrobnější informace čtěte více.

Happy day

S radostí vám všem oznamujeme, že nás dnes navždy opustila Verča Horáková - ode dneška je totiž Verčou Libánskou. V 11hod dopoledne se v brněnském Červeném kostele konala krásná svatba.

Návštěvnost za červen

Už dlouho jsme se nepodívali na to, jak jsme na tom na našich stránkách s návštěvností. Pro ty, které tato informace zajímá je určena tato aktualita. Zase tu máme dva celkem zajímavé grafy...

Návštěvnost za květen 2005

Možná byste zase po dlouhé době chtěli vědět, jak je to vlastně s návštěvností na našich stránkách, kolik nás navštíví denně, kolik uživatelů přijde dohromady za měsíc a podobně.