Logo

Amerika, jak ji neznáte: S božím požehnáním

[b]Česká televize středa 22.6.2005 0:30[/b]
Kupte si křesťanské bonbony a zpívejte křesťanský rock! Království boží se vrací na zemi, hlásají evangelikálové - křesťané fundamentalisté, kteří upřednostňují bibli před vědeckým poznáním. Po 11. září byl svět poněkud zaskočen, když zjistil, že se k evangelikálům hlásí i George W. Bush. Francouzský dokument

Anonymní alkoholiky najdete v 21 českých městech

Toto svépomocné sdružení, které pomáhá lidem bojovat proti závislosti na alkoholu, má ve světě dva miliony členů a na 100.000 poboček.

Boj o teorii evoluce v USA pokračuje

Charles Darwin netušil, co svým objevem způsobí. Jeho teorie se stala dokonce předmětem politického boje.

Máme tu nové fotografie

Ve fotogalerii přibylo několik desítek nových obrázků z fotoaparátu od Peťasa. Téměř 40 fotek z Ostravské konference a také několik z bowlingu, kde byla mládež ještě v zimě, koncem ledna.

Koncert skupiny Jan Krištof a spol.

Zveme Vás na koncert kapely Jan Krištof a spol. který se koná v pátek 10.6.2005 na Novobranské 4, začátek v 19 hodin. Kapela hraje ve stylu modern worship (pop, rock, blues)

Pozor! NaFest 05 zrušen

Hudební festival NaFest 05 plánovaný na 28.5.2005 byl včera po dohodě organizátorů zrušen. Dovedlo nás k tomu uvažovaní nad vzniklou situací kolem příprav místa konání a shoda v poznání Boží vůle pro její řešení. Děkujeme za pochopení.

Křesťasnký hit měsíce!!

Konečně i na našich stránkách. Od dnešního dne můžete i na Poutnici.com hlasovat pro svoji oblíbenou křesťasnkou písničku nebo skupinu a vyhrát tak CD nebo příjemnou slevu na nákup v internetovém obchodě [url=http://www.gimel.cz]Gimel.cz[/url]

Nové knihy KMS!!!

Právě byla dokončena pracovní verze překladu knihy Jozue a Rút. Před několika týdny jsme dokončili knihu Soudců a 1. Samuelova.

Žena znamenitá

Konference pro ženy od 18 do 35 let. Společné večerní programy a během soboty osm volitelných seminářů od řečníků (řečnic) z několika církví (AC, BJB, CB, KS a host z BEE).

Křesťanská hudba u nás

V redakci našich stránek plánujeme otevřít zde část věnovanou současné hudbě a křesťanské hudební scéně, zaměřenou také na zdroje free mp3, volně stažitelných mp3 z internetu. O vývoji a podrobnostech budeme informovat.

Trec - jarní soustředění fotbalistů a trenérů

5.-8.května 2005
Soustředění je určeno pro hráče, začínající trenéry a pro všechny, kteří touží skrze sport přinést mladým lidem evangelium.
Sport vytváří okamžité pouto, které boří kulturní, jazykové náboženské a rasové bariéry.

Víc jako On

[b]11. - 13. 3. 2005[/b]
Mezidenominační setkání mladých křesťanů, podporujících vizi KristFestu. Na programu: semináře, diskusní fórum, živé chvály, čajovna, zábava, hry.

NaMax! Křesťané na maximum

[b]12. - 18. září 2005 Český Těšín[/b]

V září bude v Těšíně probíhat velký festival, který má za cíl zasáhnout celé město a VšECHNY mladé lidi v něm. Ukázat jim, kdo je Ježíš Kristus a dovést mnohé - nejlíp všechny k tomu, že se stane jejich Pánem.

Studentská křesťanská konference

Studentská křesťanská konference se bude konat 1.-3.4.2005 v Praze. Pořádá jí [url=http://skm-cr.sweb.cz/]Studentská křesťanská misie[/url]

Stav překladu Starého zákona

Stav překladu Starého zákona je z současné době na 61%. Nově si můžete na [url=http://www.nbk.cz]http://www.nbk.cz[/url] stáhnout knihu Kazatel.

Bible online v 21 jazycích

[url=http://www.bibleserver.com]Bibleserver.com[/url] je moderní internetová aplikace, s mnoha užitečnými funkcemi. Více informací se dočtete ve zvláštním článku.

Pszczolkovi jsou v pořádku

Někteří jste se ptali, zda nedávná přírodní katastrofa v jihovýchodní Asii nepostihla také manžele Pszczolkovy, naše první dlouhodobé překladatele Bible do jazyka nezasažených národnostních skupin. Jsou v pořádku; místa, kde momentálně žijí, se přírodní katastrofa nedotkla. Děkujeme vám za váš zájem a prosíme, vytrvejte ve svých modlitbách i finanční podpoře jejich služby.

Hudební skupina RozVoj

Zřejmě nejeden z Vás přemýšlí nad významem názvu skupiny RozVoj. Možná krátké pousmání či snad vzpomínky na dobu minulou se mohou jevit jako možné vysvětlení tak trochu zprofanovaného názvu jako je Rozvoj.

Tak už je to tady! Křesťanský časopis pro dívky startuje!

Právě vychází nový křesťanský měsíčník pro dívky ve věku 12 – 16 let s názvem IN! Bude celobarevný, plný zajímavých fotek, článků a tipů, zkrátka přesně takový, jaký ho současné dívky chtějí mít.

Nejčtenější články

V hlavním menu se objevil nový odkaz. Jde o výpis top 30 nejčtenějších článků z našich stránek... možná jste některý z nich ještě nečetli... :)

Nové fotky v galerii!

Přibyly obrázky ze Silvestra, zatím jen první várka, bude ještě jedna, od Peťasa. Nové jsou taky obrázky z jarních prázdnin roku 2003 na Nivách (opožděně, ale přece :)

Jarní prázdniny 2005

Seznam jarních prázdnin 2005 v jednotlivych regionech.

Návštěvnost webu v listopadu 2004

Jako obvykle přinášíme dva grafy ze statistik návštěvnosti Navrcholu.cz

Proč by duchovní by měli mít povoleno malé množství alkoholu v krvi za volantem?

Katoličtí duchovní by modle jednoho návrhu změny zákona měli mít povoleno malé množství alkoholu v krvi za volantem. Podle poslance ODS Petra Plevy totiž pijí při svatém přijímání víno a pak mezi kostely přejíždějí autem k další mši.

Nejoblíbenější kniha českých čtenářů

V několika posledních měsících proběhla pod záštitou Národní knihovny Praha, celorepubliková anketa o nejoblíbenější knihu všech dob v České republice.

Vyhledávač od Microsoftu konkuruje Googlu

Dlouho očekávanou vyhledávací technologii představila společnost Microsoft. Chce s ní mimo jiné ohrozit i zatím výsadní postavení techniky, kterou nabízí firma Google.

Zpravodaj Poutnici.com - Listopad 2004

Koncem října, v době státního svátku a taky v době, kdy se měnil čas z letního na zimní, jsme byli, brněnská, těšínská a kolínská mládež, a spousta dalších s námi na pobytě v Beskydech.

Návštěvnost webu v říjnu 04

Během října navštívila Poutnické stránky spousta uživatelů. Z následujích dvou grafů si můžete sami udělat představu o tom, jak jsou naše stránky denně navštevované.

4. misijní konference KřS

12.-14. listopadu 2004 se v Modre (na Slovensku) v objektu Harmonia koná 4. Misijní konference Křesťanských sborů.

Rozhodnutí 2004

28.-31.10. Se konala celostátní konference mládeže Bratrské jednoty babtistů Rozhodnutí 2004 ve Zlíně

Evangelikální teologická konference 2004

Ve dnech 1. - 3. listopadu 2004 proběhne v Praze v Soukenické ulici další ročník Evangelikální teologické konference. Její letošní téma zní: "Biblické správcovství - jak hospodařit s rozličnými Božími dary.

Oskar zpoplatnil sms z internetu

Oskar vytvořil 3 základní balíčky pro tarifní zákazníky s daným počtěm volných sms do sítě oskar a balíček pro oskartu, kde jsou zpoplatněny všechny sms posílané z internetu. Každý si může vybrat balíšek podle svých požadavků.

Kerrymu pomáhá rock, Bushovi country

Za každým ze dvou kandidátů na nového amerického prezidenta teď stojí jedna strana americké hudební scény.

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha - 18. října 2004

OSKAR KOUPIL SPOLEČNOST PHONEHOUSE

6. 11.

Mezinárodní den pro prevenci ničení životního prostředí ve válkách a ozbrojených konfliktech